Каталог на книги

НАСЛОВ АВТОР Жанр Цена
Островот на Артуро
400,00МКД
Клетници 1
Виктор Иго
Класици 450,00МКД
БОГОРОДИЧНАТА ЦРКВА ВО ПАРИЗ
Виктор Иго
500,00МКД
Клетници 2
Виктор Иго
Историски роман, Класици 450,00МКД
Големиот Гетсби
Френсис Скот Фицџералд
Роман 250,00МКД
Марсовски хроники
Реј Бредбери
Научна фантастика 350,00МКД
Преобразба
Франц Кафка
Раскази 350,00МКД
Светски поредок
Хенри Кисинџер
500,00МКД
Нуклеарното оружје и надворешната политика
Хенри Кисинџер
500,00МКД
Дали на Америка и треба надворешна политика? : кон дипломатијата на XXI век
Хенри Кисинџер
500,00МКД
Обновен свет : Метерних, Каслреј и проблемите со мирот 1812-1822 г.
Хенри Кисинџер
500,00МКД
Во Белата куќа том 1,2,3
Хенри Кисинџер
Биографија 400,00МКД
Моби Дик или китот
Херман Мелвил
Класици, Роман 600,00МКД
УЛИС
Џејмс Џојс
600,00МКД
Зборови
Жан Пол Сартр
Биографија, филозофија и право 300,00МКД
РОМАН ЗА ТРИСТАН И ИЗОЛДА
Жозеф Бедие
250,00МКД
Бајки
Браќата Грим
Бајка 450,00МКД
Недрамски дела
Вилијам Шекспир
300,00МКД
Шагинска кожа
Оноре Де Балзак
Класици 350,00МКД
Габите во Македонија
Санде Стојчевски
599,00МКД
Кралот Арктик и Северот
Зоран Тодоровски - Тоде
Бајка 147,00МКД
Отрантскиот замок
Хорас Волпол
Роман 248,00МКД
Атала ; Рене
Франсоа-Рене де Шатобријан
Роман 248,00МКД
Џорџ и непробојниот код
Луси и Стивен Хокинг
Научна фантастика 600,00МКД
Џорџ и тајниот клуч на Универзумот
Луси и Стивен Хокинг
Научна фантастика 600,00МКД
Бунтовници
Вероника Рот
450,00МКД
Предани
Вероника Рот
450,00МКД
Дивергенти
Вероника Рот
450,00МКД
Турнејата на готвачот : потрага по совршеното јадење
Ентони Бордејн
450,00МКД
Роб
Исак Башевис Сингер
Роман 315,00МКД
Најдобрата работа што никогаш не ја доживеав
Лора Тејт и Џими Рајс
Љубовен роман 450,00МКД
Куклата на Кокошка
Афонсо Круж
400,00МКД
Книгите кои го проголтаа татко ми
Афонсо Круж
250,00МКД
Урнебесна физика
Светислав Пауновиќ
300,00МКД
Ние децата од железничката станица ЗОО : приказната за Кристијане Ф.
Кај Херман Хорст Рик
450,00МКД
Принцезата Бари
Хван Сок-Јон
300,00МКД
Гилгамеш
Непознат
Класици 250,00МКД
Т.А.Ј.Н.А. Споделена
Л. Мари Аделин
Љубовен роман 400,00МКД
Т.А.Ј.Н.А. откриена
Л. Мари Аделин
Љубовен роман 400,00МКД
Т.А.Ј.Н.А.
Л. Мари Аделин
Љубовен роман 400,00МКД